Foteliki samochodowe - jakie miejsce najlepsze?

wózki samochodowe i foteliki dziecięce

Embed

  1. Jakie miejsce w samochodzie najlepiej nadaje się, aby przypinać tam foteliki samochodowe dla małych dzieci? Wydaje się, że najbardziej bezpiecznym miejscem gdzie mogą zostać zamontowane foteliki samochodowe jest środek tylnego siedzenia auta. Dlaczego? Ponieważ znajduje się najdalej od bocznych krawędzi samochodu. Jest to jakiś sposób by zwiększyć dystans między fotelikiem a miejscem uderzenia, jeśli dojdzie do zderzenia bokiem z innym samochodem, bądź jakąś przeszkodą.
  2. LB589 Isofix Car seat RM609 inc postage

#sweetcherrycarseat #carseat
    LB589 Isofix Car seat RM609 inc postage #sweetcherrycarseat #carseat
  3. Niestety często samochody nie mają środkowych pasów aby przypiąć tam foteliki samochodowe, lub są tak wyprofilowane, że nie pozwalają na odpowiednie dopasowanie fotelika. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zapięcie dziecka za fotelem pasażera. Nie robimy tego za siedziskiem kierowcy z kilku prostych powodów. Po pierwsze (choć nie powinniśmy odwracać się podczas jazdy) mamy lepszy kontakt z dzieckiem widząc go choćby w lusterku. Dziecko także obserwuje nas z tyłu dzięki czemu czuje się bezpieczniej. Foteliki samochodowe montujemy także z prawej strony samochodu dlatego, by wychodzenie odbywało się nie od strony ulicy. Kiedy umieszczamy dziecko na przednim fotelu koniecznie pamiętajmy aby odsunąć je jak najdalej do tyłu. Wybuchająca poduszka powietrzna może połamać delikatne nóżki dziecka. Foteliki samochodowe montujemy z największą starannością, tak by w razie kolizji nie przemieścił się i nie obciążał swoją masą ciałka siedzącego w nim dziecka.
  4. Kiedy umieszczamy dziecko na przednim fotelu koniecznie pamiętajmy aby odsunąć je jak najdalej do tyłu. Wybuchająca poduszka powietrzna może połamać delikatne nóżki dziecka. Foteliki samochodowe montujemy z największą starannością, tak by w razie kolizji nie przemieścił się i nie obciążał swoją masą ciałka siedzącego w nim dziecka.
  5. MARZLING, GERMANY - SEPTEMBER 27: Mother is fastening the seat belt of her son in the back of a car. (Photo by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
    MARZLING, GERMANY - SEPTEMBER 27: Mother is fastening the seat belt of her son in the back of a car. (Photo by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
2
Share

Share

Facebook
Google+