As seen onFavicon for http://www.scoop.itscoop.it

מיני מקרר – לפעמים פחות, זה הרבה יותר

תאמינו או לא, אבל גם אני האמנתי פעם שכלל האצבע לפיו "מה שיותר גדול הוא בהכרח גם יותר טוב", הוא לא רק כלל אצבע, אלא גם כלל ברזל.

Embed

 1. Young man sitting in limousine, portrait, close-up
  Young man sitting in limousine, portrait, close-up
 2. גם אני חשבתי שהרכב הפרטי שלי חייב לתפוס כמה שיותר מקום במגרש החנייה, שהמסך של הטלפון שלי חייב להזכיר יותר מסך של טאבלט ושהמקרר שלי מוכרח להיות כמה שיותר גדול, על גבול הענק.
  וזה בכלל לא הפריע לי שהרכב שלי זולל כל כך הרבה דלק ושמדי יום אני מבלה קרוב לשעה בחיפושי חנייה כי לגמרי לא פשוט למצוא חנייה כשאתה נוהג בטנק, שהטלפון בקושי נכנס לכיס המכנסיים ושהמקרר שלי זולל חשמל ללא הכרה, אבל למעשה עומד ריק ומיותם רוב הזמן. כל זה כלל לא הפריע לי, כי כפי שציינתי, הורגלתי לחשוב שכל המרבה הרי זה משובח וכל המגדיל הרי הוא מרוצה. כל זה היה נכון עד שהכרתי את גלית, שבילתה ארבע שנים מחייה ביפן והתאהבה מעל הראש באמנות הצמצום.
 3. העושר שבדלות

  כשרק התחלתי לצאת עם גלית, למה שהיא קראה צמצום ודיוק, אני קראתי דלות. לא הצלחתי להבין איך היא הצליחה ליהנות מלחיות בדירה של פחות מ-20 מ"ר, עצי הבונסאי שטיפחה במסירות נראו לי כמו גרסה חיוורת ועלובה לדבר האמיתי ושירי הייקו נדמו בעיניי כתוצר ישיר של משוררים עצלנים וחסרי סבלנות. אבל גלית התעקשה וחזרה וטענה שוב ושוב שאולי מה שיותר עמוק יותר כחול, אבל מה שיותר גדול, לא בהכרח גם יותר טוב, יותר או מוצלח או בעל סיכויים טובים יותר להפוך אותנו למאושרים.
  בתקופה הזו, של תחילת הקשר, רוב הזמן אכלתי בחוץ. על ארוחת הבוקר נהגתי לדלג באופן קבוע, את ארוחת הצהריים אכלתי מדי יום בקפיטריה של העבודה ובערב בדרך כלל הייתי יוצא לבלות. אי לכך, המקרר העצום שלי זכה לכל היותר להוות בית לכמה בקבוקים של בירה פה ושם אבל לא הרבה מעבר לזה. למעשה המקרר היה המכשיר החשמלי הראשון שגלית העירה לי לגבי חוסר הנחיצות שלו בחיים שלי.
  בהתחלה הבעתי התנגדות אוטומטית כי בגדול אני לא בן אדם שמתמודד בצורה טובה עם שינויים, אבל אחרי כמה שבועות של שכנועים, הבנתי שאני סתם מתעקש. אז נכון, אני יכול להיות נחוש ולהחזיק בדעה מסוימת גם אם האחיזה שלה במציאות לא איתנה באופן מיוחד, אבל בסופו של יום אני בהחלט מוכן להודות בטעות ולשחרר. כך בדיוק קרה במקרה של מקרר הענק שלי, שהוחלף ביום בהיר אחד במיני מקרר.
 4. Businessman selecting bottle from hotel room mini bar
  Businessman selecting bottle from hotel room mini bar
 5. מיני מקרר שהתניע שינוי ענק

  טוב, מן הסתם לא מדובר בשינוי שהתרחש ביום אחד, אלא בתהליך שנמשך לא מעט זמן, אבל אין ספק שהחלפת המקרר העצום שתפס כל כך הרבה מרחב שלא לצורך, במיני מקרר קומפקטי ושקט, הולידה פרספקטיבה חדשה ומרעננת על החיים ולא אגזים אם אכתוב שגם על הקיום. תוך לא יותר מדי זמן שמתי לב לכך שהרבה יותר נחמד לי להסתובב במטבח (שהפך להרבה יותר מרווח ושקט), שחשבון החשמל התכווץ בצורה משמעותית ושבמקום מקרר ריק ועצוב, יש לי מיני מקרר מלא ושמח.
  החלפת המקרר אילצה אותי להקדיש יותר מחשבה בקניות השבועיות ואני לא יודע בדיוק מה הוביל למה, אבל מפה לשם התחלתי להשתמש במטבח שלי לצורכי בישול. אתם מבינים, במשך הרבה מאוד שנים המטבח שלי שימש אותי בעיקר לצורך הכנת קפה, קריאת עיתון ולכל היותר הכנה של מנת דגני בוקר עם חלב. המקרר הקומפקטי החדש שלי התמלא חיש מהר במצרכים בסיסיים ולראשונה מזה הרבה מאוד זמן מצאתי את עצמי מכין בבוקר חביתה עם עשבי תיבול ומתיישב לאכול טוסטים עם קוטג', ביצים וסלט קטן בצד. האמת היא שאפילו גלית לא האמינה כשסיפרתי לה.
  כל זה קרה לפני הרבה מאוד שנים. היום אותו מקרר קומפקטי וחמוד כבר מזמן לא ניצב במטבח, כי בשלב מסוים התחתנתי עם גלית ובמהלך השנים נולדו לנו שלושה ילדים מדהימים. ובכל זאת – לא חזרתי למקרר העצום ההוא, כי למדתי שניתן בהחלט להסתדר גם עם מקרר בגודל בינוני. ומה לגבי המקרר הקומפקטי? ובכן, הוא ניצב היום ליד המיטה שלנו וגורם לנו להרגיש בכל פעם שאנחנו נכנסים לחדר השינה, כאילו שאנחנו בחופשה בבית מלון או בצימר מפנק.
  תהליכים דומים התרחשו גם עם הרכב הענק וזולל הדלק, שהוחלף ברכב היברידי סולידי וידידותי לסביבה ובאופן כללי באספקטים שונים ששיפרו את איכות חיי מן הקצה אל הקצה, לאט אבל בטוח.
  כתבות מומלצות:
  למה צריך לשים לב לפני שרוכשים מיני מקרר?
  המלצות לבחירת מקרר מיני בר לבית
  במה שונה מקרר מיני בר ממקרר רגיל?
  איפה קונים מקרר קטן וזול והאם זה משתלם?
 6. Naked baby (15-18 months) sitting in front of mini bar, rear view
  Naked baby (15-18 months) sitting in front of mini bar, rear view
 7. טיפים מבעל ניסיון

  לסיום, ברצוני לחלוק עמכם מספר טיפים הקשורים לרכישה של מיני מקרר חדש:
  ישנם הבדלים רבים בין הדגמים השונים בתחום המקררים הקומפקטיים ואחד ההבדלים המשמעותיים ביותר נוגע לנפח חלל הקירור. אני ממליץ לכם לבדוק היטב מה הוא הנפח המתאים לכם ולהיזהר מהערכת יתר. קחו בחשבון שכל ליטר מיותר מגדיל את צריכת החשמל שלא לצורך.
  אם אתם לא בטוחים שמקרר קטן הוא הבחירה הנכונה עבורכם באופן אישי, נסו לעקוב אחרי מצב המקרר הסטנדרטי שלכם במשך מספר שבועות. בעיקר תנו דעתכם למספר הימים שבהם הוא עומד כמעט ריק ובנוסף ערכו מעקב אחרי כמות המוצרים שנזרקים לפח מדי שבוע. בדרך כלל מקררים גדולים גורמים לנו לרכוש כמות גדולה של מוצרים שלא לצורך ובסופו של דבר חלק ניכר מהם נזרק לאשפה. לעומת זאת מקררים קטנים מסייעים לשמירה על מלאי הגיוני ומחושב.
  מוטב להימנע מרכישה של מקררים קטנים יד שנייה ולתת עדיפות ברורה למקררים קומפקטיים חדשים. רק כך תוכלו ליהנות מאחריות מלאה על המקרר ותהיו בטוחים שהמצב התחזוקתי של המקרר, לא פחות ממושלם.
 8. לקבלת פרטים נוספים בנושא, אמליץ לכם לפנות לאנשי הצוות המומחים של חברת לנדרס טריידינג בע"מ, שעזרו לי המון עם המיני מקרר שלי. הם זמינים עבורכם בטלפון מספר 072-3728288.
Like
Share

Share

Facebook
Google+