As seen onFavicon for http://www.scoop.itscoop.it

המדריך לקניית מיני מקרר

אם אתם מתכוונים לרכוש בקרוב מיני מקרר לבית או למשרד, אנחנו מרשים לעצמנו להאמין שכבר יצא לכם להתרשם מכמות הדגמים העצומה, הנדמית לעתים כאינסופית, של מקררים קטנים המוצעים לרכישה בישראל.

Embed

 1. אם אתם מתכוונים לרכוש בקרוב מיני מקרר לבית או למשרד, אנחנו מרשים לעצמנו להאמין שכבר יצא לכם להתרשם מכמות הדגמים העצומה, הנדמית לעתים כאינסופית, של מקררים קטנים המוצעים לרכישה בישראל. למעשה, המבחר כה מסנוור, עד שניתן בקלות "לאבד את הידיים והרגליים" ולבחור בטעות בדגם שפשוט לא מתאים לצרכי הקירור שלכם. כדי להקל עליכם את הבחירה במיני מקרר הרלוונטי ביותר עבורכם באופן אישי, כתבנו את המאמר שלפניכם, שבו תמצאו צרור עצות שימושיות וחכמות בנושא.. קריאה נעימה ובהצלחה.
 2. סקר שוק מקדים

  מומלץ ביותר לקבוע מסגרת תקציבית בשלב כמה שיותר מוקדם, אך לא לפני שמבצעים סקר שוק מקדים שמטרתו לספק תמונת מצב בנוגע למחירים המקובלים כיום בתחום. את הנתונים שתאספו במסגרת הסקר, טוב תעשו אם תרכזו בטבלה הכוללת שמות של חברות המתמחות בשיווק של מקררים קטנים, שמות של דגמים לצד נפח המקרר בכל דגם ועלויות. בנוסף, מומלץ ביותר לאסוף נתונים הנוגעים למשך האחריות והיקפה, כלומר תנאי האחריות. דעו כי לא אחת כאשר נמצאים בלבטים בין שני מקררים או בין שתי חברות שיווק, בסופו של דבר ההחלטה מתקבלת בהתאם להיקף האחריות ומשכה ולכן מומלץ שלא להקל ראש בנושא זה.
 3. קביעת מסגרת התקציב

  לאחר שכל הנתונים החשובים יופיעו בטבלה אחת ובצורה מסודרת, תוכלו לקבוע את המסגרת התקציבית שלכם בצורה מושכלת יותר. המסגרת צריכה להיקבע לא רק בהתאם ליכולת שלכם, אלא גם למצב השוק. אם אתם מתכוונים לרכוש מיני מקרר למשרד, שתפו בתהליך קבלת ההחלטות את כל המעורבים ברכישה ואת כל מי שצפוי לשלם עבור המקרר החדש ולעשות בו שימוש.
 4. חדש או משומש?

  בגדול מומלץ להימנע מרכישת מיני מקרר משומש. אמנם ישנם כאלו הנמכרים כשהם במצב תחזוקתי לא רע בכלל, אך האמת היא שאין לכם אפשרות ריאלית לדעת מהו המצב המכני והחשמלי של המקררים המשומשים ולכן עדיף פשוט לוותר על האפשרות, גם אם משמעות הדבר שלא תוכלו לחסוך כמה מאות שקלים. בימינו מחירי המיני מקררים שווים לכל נפש כך שבכל מקרה לא מדובר בחיסכון משמעותי במיוחד. למעשה, בדרך כלל השאיפה לחסוך מעט כסף במעמד הרכישה, כלומר בטווח הקצר, מתגלה כהחלטה שעולה לצרכן ביוקר, כאשר בטווח הארוך מתחילות לצוץ בעיות שונות בתפקוד התקין של המקרר ה"חדש".
  זה אולי המקום לחזור פעם נוספת לסוגיית האחריות, שכן בניגוד למקררים חדשים הנרכשים ישירות מהמשווק או היצרנית, מקררים משומשים לא מגיעים עם תעודת אחריות ובמקרה של תקלה, לא יהיה לכם למי לפנות.
 5. נפח הקירור

  אמנם מדובר מן הסתם במקררים קטנים יחסית, אך גם בקטגוריית המיני מקררים ניתן למצוא מגוון עצום של דגמים, הנבדלים אלה מאלה בין היתר בנפח הקירור. כדי שתוכלו לחשב את הנפח הדרוש לכם, עליכם למפות את הצרכים שלכם, להבין כמה מוצרים בעצם תצטרכו להחזיק בקירור, על מה אפשר לוותר ועל מה לא ניתן לוותר בשום אופן. שימו לב כי ישנו הבדל בין נפח הקירור לממדי המקרר, ובמקררים קטנים מדובר בהבדל בעל משמעות רבה. ההמלצה שלנו בנושא זה היא לדאוג לכך שתוכלו להחליף את המקרר תוך זמן קצר מהרכישה, אם לא יענה על הדרישות ולא יוכל למלא את צרכי הקירור שלכם, מכיוון שלא תמיד ניתן לצפות מראש ובצורה מדויקת מהו נפח הקירור הדרוש לכם.
 6. מדידת החלל הייעודי

  אחת הטעויות הרווחות ביותר הקשורות לרכישת מיני מקרר היא רכישה ללא ביצוע מדידות המקום אליו מיועד המקרר. כתוצאה מכך, ישנם אנשים הרוכשים מקרר שאין להם שום אפשרות למקם בנישה שיועדה לו במטבחון המשרדי או לצד המיטה. אז נכון, לרוב תוכלו להחליף את המקרר בדגם אחר המתאים יותר למידות החלל המוקצה לו, אך כדי להפחית את הסרבול ולמנוע תקלות לא צפויות, הקפידו למדוד את הנישה שבה אתם מעוניינים למקם את המקרר מבעוד מועד וזכרו כמובן להביא את המידות שרשמתם לחנות.
 7. האזינו למקררים בזמן שהם פועלים

  בעיקרון, אם אתם מעוניינים לרכוש מקרר ולמקם אותו בסביבה רועשת יחסית, סעיף זה לא ממש רלוונטי. אך אם אתם מתכננים להציב את המקרר ליד המיטה בחדר השינה, עליכם לקחת בחשבון שייתכן שהמקרר פשוט מרעיש מדי. העניין הוא שרוב המקררים המוצגים לראווה בחנויות מוצרי החשמל, אינם פעילים. אי לכך, אם אתם זקוקים למקרר שקט במיוחד, זכרו לבקש מהמוכרן שישרת אתכם להאזין למקרר בזמן שהוא מחובר לחשמל. מעניין לדעת כי ישנם מיני מקררים בעלי פעולה שקטה במיוחד שכמעט לאא מייצרים רעש בזמן שהם עובדים וכן ישנם דגמים שניתן לתכנת כך שיהיו שקטים לחלוטין בשעות מסוימות בלבד (בשעות שבהן אתם ישנים, למשל).
 8. תצרוכת החשמל של המקרר

  מיני מקרר יצרוך לנצח פחות חשמל בהשוואה למקרר סטנדרטי גדול. יחד עם זאת, ישנם הבדלים משמעותיים בתצרוכת החשמל בין הדגמים השונים של המיני מקררים. אי לכך, חשוב להכניס גם את הנתונים הנוגעים לתצרוכת החשמל למערכת השיקולים וקבלת ההחלטות שלכם.
 9. עיצוב המקרר והתאמתו לעיצוב החדר

  נכון להיום ניתן למצוא מגוון רחב בצורה בלתי רגילה של דגמי מיני מקררים בעיצובים שובי לב, מקוריים ומפתיעים. בין היתר ניתן למצוא כיום בנקל מקררים קטנים בצורת בקבוק בירה או פחית משקה קל, מיני מקררים בעלי עיצוב נוסטלגי או רטרו, מקררים בעיצוב של כדורגל ועוד. לצד כל אלה ישנם מקררים בעיצוב עתידני, מקררים עם דלת שקופה, מיני מקררים בעלי עיצוב סטנדרטי על גבול המשמים ועוד. לאור זאת, כאשר רוכשים מיני מקרר מומלץ ביותר לשאוף להתאמה בין עיצוב המקרר לעיצוב החלל שבוו הוא עתיד לפעול.
1
Share

Share

Facebook
Google+