As seen onFavicon for http://www.scoop.itscoop.it

מה ההבדל בין מקררי יין למקררים קטנים רגילים?

במבט ראשון, מקררי היין לא שונים במיוחד ממקררים קטנים רגילים.

Embed

 1. הדבר הבולט בשני הסוגים בצורה הברורה ביותר הוא גודלם הצנוע, העומד בניגוד לגודלם העצום של המקררים הביתיים הסטנדרטיים. יחד עם זאת, במבט מעמיק יותר, נראה כי רב השוני על הדמיון. אז רגע לפני שאתם מתחדשים במקרר קטן רגיל ומאחסנים בו את היינות היקרים שלכם, הרשו לנו להזמין אתכם להקדיש מספר דקות מזמנכם לטובת מאמר שכתבנו במיוחד עבורכם. במאמר שלפניכם ריכזנו את כל ההבדלים החשובים בין מקררים קטנים רגילים לבין מקררי יין.

 2. עיצוב וסטייל

  הן מקררים קטנים רגילים והן מקררי יין מגיעים במגוון רחב של עיצובים. עם זאת, באופן גורף ניתן לכתוב שעיצוב מקררי היין נוטה יותר לכיוון האלגנטי. מקררים קטנים רגילים, לעומת זאת, נעים בין שני קטבים מבחינה עיצובית: מצד אחד הסגנון הפרוע, החצוף והנועז שמאופיין במקררים בצורת כדורגל, פחית בירה או תא טלפון, למשל, ומצד שני קיים הסגנון השמרני והפרקטי, המאופיין בקווים ישרים ובצבע לבן, עם כמה שפחות קישוטים.
  מובן שישנם גם מקררים קטנים המעוצבים בסגנון אלגנטי, אך בגדול המקררים המשמשים לקירור יינות מגיעים בעיצובים מרשימים ומהווים תוספת נאה לעיצוב הכללי של הבית.

 3. מסנני קרינה בדלת המקרר

  במקררי היין תמצאו תמיד דלת זכוכית, מכיוון שהשאיפה היא לפתוח את מקרר היין כמה שפחות פעמים. בכל פעם שתפתחו את דלת המקרר ויהיה זה מקרר יינות, תרופות או מקרר ביתי סטנדרטי, אוויר חם יחדור לחלל הקירור ויגרום לקפיצה בטמפרטורה. התנודות בטמפרטורה בחלל הקירור של המקרר מזיקות ליין וגורמות לקלקול מהיר יותר שלו. אי לכך, דלתות הזכוכית של מקררי היין מאפשרות לכם לראות את היינות מבלי לפתוח אותן. גם חלק מהמקררים הקטנים מאובזרים בדלתות זכוכית, אך לא מדובר בסטנדרט הכרחי.
  בנוסף, מקררי יין יוקרתיים ובעלי רמה גבוהה מצוידים בדרך כלל במסנני קרינה איכותיים. היין הוא משקה רגיש ביותר, כפי שאתם כבר ודאי יודעים, וחשיפה לאור השמש בצורה ישירה גורמת גם כן לקלקול מהיר של היין. לכן, אם אתם מתעתדים לרכוש מקרר יין בקרוב, טוב תעשו אם תבדקו האם הוא מצויד במסנן קרינה איכותי, בעיקר אם אתם מתכוונים למקם אותו בנקודה שחשופה לשמש ישירה.

 4. בקרת רעידות

  הזכרנו שהיינות רגישים במיוחד לקרינה ולשינויים ותנודות בטמפרטורה, אך יש לציין כי היינות רגישים מאוד בנוסף גם לרעידות. זוהי הסיבה שבגינה בחלק ניכר ממקררי היין ניתן למצוא מערכת בקרה נגד רעידות. יתרה מזאת, מקררי יין רבים פועלים בשיטה התרמו-אלקטרית. מדובר בשיטת קירור מיוחדת, שבה אין צורך לעשות שימוש במדחס כדי להוריד את הטמפרטורה. תשומת הלב לנושא הרעידות מורגשת במידה רבה הרבה יותר בתחום מקררי היין מאשר בתחום המקררים הקטנים הרגילים, וזהו למעשה אחד ההבדלים החשובים בין השניים.

 5. ורסטיליות ודינמיות

  רוב המקררים הקטנים הרגילים לא משאירים לכם יותר מדי מקום למשחק מבחינת חלוקת חלל הקירור. למעשה, כל שבאפשרותכם לרוב הוא לשנות את כמות או גובה המדפים ותו לא. במקררי יין מדובר במצב מעט שונה, שכן בקבוקי יין מגיעים בגדלים שונים. אי לכך, בחלק ממקררי היין קיימת אפשרות להחליף לא רק את גובה המדפים ואת כמות המדפים, אלא גם את סוג המדפים. כמו כן, ישנם מקררי יין המאובזרים במדפים הנעים על מסילות, המאפשרים לבחון את היינות מקרוב, מבלי להוציא אותם לגמרי מהמקרר או מהתנוחה שבה הם מונחים.

 6. אזורי קירור נפרדים

  במקררי יין לא מעטים ישנה אפשרות לחלק את החלל הפנימי למספר אזורי קירור נפרדים, מכיוון שנהוג להגיש בטמפרטורות שונות יינות שונים. יינות קינוח למשל, נהוג להגיש בטמפרטורה של שש מעלות צלזיוס ואילו יינות אדומים קלים, נהוג להגיש בטמפרטורה של 16-18 מעלות צלזיוס. על ידי חלוקת החלל למספר אזורים בעלי טמפרטורות שונות, ניתן להסתפק במקרר יינות אחד ולאחסן בו מספר סוגי יינות, הדורשים תנאי אחסון שונים מבחינת הטמפרטורה.

 7. גודל המקרר

  מטבע הדברים, מקררים קטנים רגילים הם מקררים בעלי נפח קירור צנוע יחסית למקררים הביתיים הסטנדרטיים. גם מקררי יין הם לרוב מקררים יחסית קטנים, אך ישנם מקררי יין עצומים, שיכולים לאחסן בו זמנית יותר מ-100 בקבוקים. אי לכך, ישנם מקררי יין שאינם קטנים כלל, אם כי מקררים שכאלה ניתן לראות לרוב רק בבתי יוקרה או במסעדות גורמה.
  כמו כן, ישנם מקררים קטנים רגילים המצוידים בתא הקפאה, אם כי בחלק ניכר מהדגמים ישנו חלל קירור אחד בלבד. לעומת זאת, במקררי יין אין תא הקפאה באף לא אחד מהדגמים, לרבות הדגמים הגדולים ביותר.

 8. חיבור לשקע המצת ברכב

  ישנם מקררים קטנים שניתן להזין חשמלית משקע המצת של הרכב. מקררים אלו יכולים לשמש אתכם למשל בנסיעות ארוכות או בטיולים ואידיאליים גם עבור מסיבות או אירועים. מקררי יין, לעומת זאת, ניתן להזין רק מהשקע הביתי שכן הם לא מיועדים לנוע ממקום למקום בשום פנים ואופן.

 9. עוצמת הרעש

  מקררים קטנים מייצרים פחות רעש בזמן הפעולה שלהם בהשוואה למקררים הביתיים הסטנדרטיים, ואילו מקררי יין מייצרים בדרך כלל אף פחות רעש ממקררים קטנים רגילים. מקררי יין הפועלים בשיטה התרמו אלקטרית לא מייצרים רעש כלל בזמן הפעולה שלהם וגם מקררי יין הפועלים באמצעות מדחס לרוב יהיו שקטים יותר ממקררים קטנים רגילים, בשל מערכת מניעת או הפחתת הרעידות.
  בהקשר להבדלים שבין שיטות הקירור השונות, נציין כי מקרר הפועל בשיטה התרמו אלקטרית, מושפע מאוד מתנאי הסביבה וכי בטמפרטורות גבוהות מדי (מעל 26 מעלות צלזיוס), לא יוכל לקרר את היינות. בנוסף, מקררי יין תרמו אלקטריים מוגבלים בנפחם.

 10. כל הזכויות שמורות © לנדרס מקררים.
1
Share

Share

Facebook
Google+