ARABFEST 2014, den 2.

V druhém dni festivalu jste měli možnost navštívit arabskou snídani, vernisáž káhirského street artu a od 15 hodin hlavní program letošního festivalu v TOTEMu.

Embed

  1. Druhý den festivalu odstartoval v kavárně Inkognito, kde se podávala arabská snídaně. Návštěvníci si mohli vybrat ze široké nabídky pokrmů, sladkých i slaných. K ochutnání byl například jogurt s medem a sušeným ovocem, kuskusové rizoto, falafel s hummusem a pitou nebo datlové sušenky. 
  2. Po snídani se Inkognito proměnilo v minigalerii s ukázkami káhirského street artu. Výstava Kristýny Bartošové zachytila proměny káhirského street artu v kontextu společensko-politického vývoje ve třech obdobích - podzim 2011, jaro 2013, zima 2014.
  3. Na vernisáž, která začínala v jednu hodinu, se přijela podívat i Česká televize!
  4. Mezitím již druhá část našeho týmu připravovala TOTEM na odpolední program. Bylo potřeba přesunout stoly a židle, pomoct účinkujícím a stánkařům s vybavením. popsat místnosti, pověsit obrazy.
  5. Mezi doprovodný program odpoledne patřila jak taneční vystoupení...
  6. ...tak i tombola a soutěž.
  7. Ve velkém sále měli návštěvníci možnost ochutnat nejrůznější speciality, některé připravované přímo na místě arabskými šéfkuchaři. Mezi největší hit patřil pečený beran. 
  8. Probíhali zde také trhy a různé workshopy, návštěvníci si mohli vyzkoušet vytvořit vlastní animace nebo zajít do kaligrafického koutku. 
Like
Share

Share

Facebook
Google+