Kaloriferlerin Hava Yaptığı Nasıl Anlaşılır?

Embed

 1. Kombi sayesinde özellikle kış dönemleri rahat ve konforlu şekilde geçmektedir. Kış aylarında kombi kullanıcıların en önemli özelliklerinden birisi de kalorifer sayesinde beklediklerin tüm randımanı sağlamalarıdır. Fakat bazı zamanlar kaloriferde sorun yaşanabilir. Kaloriferlerin hava yapması gibi durumlarında kullanıcılar bu durumları merak ederek yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi almak isterler. Vaillant Servisi olarak bizler de kaloriferlerinde bu tür sorunlar yaşayan kullanıcılarımıza detaylı bilgi verebilmek amacıyla Kaloriferlerin Hava Yaptığı Nasıl Anlaşılır başlığı altındaki sayfamızı oluşturmuş bulunuyoruz.
 2. Kaloriferler Hangi Durumda Hava Yapabilir?


  İlk olarak kaloriferlerin hava yapmasında ki en önemli etkenlerden birisi de tesisat döşenmesinden kaynaklanmaktadır.Sıfır tesisat döşemesi sonucunda kaloriferler hava yapabilir. Bu durum ile beraber tesisat suyu değişmelerinde de kaloriferlerin hava yapma sorunu ortaya çıkabilir.
 3. Kaloriferler Hava Yaptığında Kullanıcı Ne Yapmalı?


  Bu tür sorunlar ile karşılaşan kullanıcılar peteklerin havasını almalıdırlar. İşlemi bilmiyorsanız eğer yardım için Vaillant Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.
  Kaloriferlerin hava yapması çoğunlukla ısınma durumundan anlaşılır. Kaloriferler açık konumda olmadan hava yaptığı kesinlikle anlaşılamaz. Kaloriferlerinizi çalıştırarak ısıtma durumunu kontrol etmeniz gerekir.
 4. Kaloriferlerin Hava Yaptığı Nasıl Anlaşılır?


  Peteklerin üst kısımlarında ısınma durumu hiçbir şekilde söz konusu olmuyorsa bu durum kaloriferlerin hava yaptığını gösterir. Bir diğer etken ise yarısının ısınırken yarısının ısınmaması da aynı şekilde hava yaptığını göstermektedir. Bu duruma örnek verecek olursak sağ taraftan sol kısma doğru ısıtma olmadığı zaman hava yaptığı anlamına gelmektedir. Sıcaklık girişi her zaman sağ tarafta olduğu için bu durumu göz önünde bulundurarak kolaylıkla anlayabilirsiniz.
 5. Sizler bu sorunlarda petek havalarını alarak sorunu kısa zamanda çözümleyebilirsiniz. Uygulama sonrasında peteklerinizin normale döndüğünü göreceksiniz.
 6. Sizlere bugün kaloriferlerin hava yaptığı nasıl anlaşılır konusunda detaylı bilgi aktarmış olduk. Hem nasıl anlaşıldığını hem de hava yapma sonucunda ne gibi işlem uygulamanız gerektiğini sizlere belirtmiş bulunuyoruz. Her zaman Vaillant Servis den detaylı bilgi alabilmek adına 24 saat boyunca çağrı merkezi çalışanlarımızdan ve uzman teknisyenlerimizin sizlere sağladığı avantajlı servis hizmetlerimizden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmek adına çalışmalarımızı hızla ilerletmeye devam edeceğiz.
Like
Share

Share

Facebook
Google+