As seen onFavicon for http://euractiv.czeuractiv.cz

Páteční guláš a vejce s fipronilem

Přehled událostí z uplynulého týdne od EURACTIV.cz.

Embed

 1. ANO, vydáme, NE, nevydáme

 2. Poslanci zbavili Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka imunity. Zprvu se zdálo, že samotnému hlasování nic nebrání. Vždyť ještě v dubnu se tehdejší ministr financí a šéf hnutí ANO o poslanecké imunitě na svém Facebooku vyjádřil, že je „zcela zbytečná a přežitá“ a že „poslanci nejsou žádní nadlidi“.
 3. Ale na konci srpna bylo vše jinak …
 4. O samotném vydání se pak rozhodovalo tuto středu … a byla to opravdu dlouhá středa …
 5. Na hlasování i přes sáhodlouhé debaty nakonec skutečně došlo. Sněmovna oba pány imunity zbavila drtivou většinou. Avšak několik poslanců bohužel nestihlo dorazit do sálu, hlasovat se tedy muselo bez nich …
 6. Andrej Babiš se ale vzdávat nehodlá. A nemá proč. Za pár týdnů vzejde z voleb nová Poslanecká sněmovna a policisté budou muset o zbavení imunity žádat znovu.
 7. NESMÍME SE HRBIT, PRAVIL PREZIDENT

 8. Uprchlické kvóty jsou znovu v kurzu. Tentokrát za to může rozsudek Soudního dvora EU, podle kterého je systém přerozdělování uprchlíků z právního hlediska v pořádku.
 9. Visegrád křičí, že kvóty stejně nefungují a že pro migranty není ve střední Evropě místo. A jak už je v Česku zvykem, korunu tomu všemu dodal Miloš Zeman. Nebo možná Vojtěch Gibiš.
 10. VAJEČNÉ ŠÍLENSTVÍ

 11. Skandál, kauza, nebezpečný, kontaminace, toxické. Všechna tato děsivá slova se v posledních dnech skloňují v titulcích článků, aby upozornily čtenáře na nalezení látky fipronil ve vejcích.
 12. Nejprve se fipronil, látka používaná k hubení blech, klíšťat a vší, objevil ve vejcích v Nizozemsku a Belgii. Pak ho objevili Francouzi, Němci, Italové, Poláci a pak také.... my.
 13. Lidé naštěstí nejsou ani blechy, ani vši, ani klíšťata. Kvůli fipronilu tak zřejmě Evropané nevymřou.
 14. DIVOKÉ KATALÁNSKO

 15. Běžně se během babího léta na katalánském pobřeží sluní turisté. Costa Brava – Divoké pobřeží. Kdo z Čechů by to neznal.
 16. Letos však autonomní společenství na severovýchodě Španělska zažívá divoké léto. Barcelona se stala jedním z ohnisek protestů proti všudypřítomným turistům. V srpnu pak celou Evropu zasáhly zprávy o teroristických útocích, ke kterým se přihlásil samozvaný Islámský stát.
Like
Share

Share

Facebook
Google+