Freddie Mercury'nin efsanevi grubu Queen'in Müzikali İstanbul'da!

Embed

 1. 10 yıldır yurt dışında sergilenen We Will Rock You müzikali sonunda İstanbul'a geliyor. Bkm'nin organizasyonu ile Türkiye'ye gelen müzikal son dönemlerde görülmesi gereken en büyük müzikallerden biri kesinlikle.
 2. Biletleri satışa çoktan çıktı bile! Mayıs 3-12 arası Ülker Sports Arena'da gösteriler var! Peki Freddie Mercury'i bir kısaca hatırlamak gerekirse;

  Sahnedeki duruşu, şovu, pek çok kişi tarafından hala dünyanın en güçlü vokali olarak anılan sesi, Queen'i sırtlanarak, aydınlatan, Opera ile Rock müziği harmanlayarak yeni bir müzik anlayışı ile dünyayı kasıp kavurması ile tanınan, Queen grubunun kurucusu ve bugünlere gelmesindeki en büyük etkenlerinden biri olarak adlandırılan insan, Freddie Mercury. 


  "Bohemian Rhapsody", "Somebody to Love", "We Are the Champions", "Don't Stop Me Now", "Killer Queen" ve "Crazy Little Thing Called Love" gibi pek çok uluslararası hit parçanın yazarıdır. O yıllarda sahip olduğu dış görünüş ile ne kadar komplike bir özgüvene ve cesarete sahip olduğunu tüm dünyaya müziğiyle ve Queen ile hissettirmiştir. Yıllarca Queen grubundaki çalışmaları ile birlikte solo olarak da çalışmıştır. Mercury, ayrıca İlk asyalı Rock Star olarak adlandırılır. 1991 senesinde AIDS'in getirdiği komplikasyonlar sonucu yaşamını yitirmiş ve ölümü, bu hastalık hakkında toplum bilincinin artmasını sağlamıştır.


  2005 senesinde Blender dergisinin okuyucuları Mercury'yi gelmiş geçmiş en iyi erkek sanatçı seçtiler ve 2008 senesinde, Rolling Stone dergisi onu "Tüm Zamanların En İyi 100 Şarkıcısı" sıralamasında 18. sıraya yerleştirdi.[1] 2009 senesinde Classic Rock dergisinin yaptığı anketde Mercury gelmiş geçmiş en iyi rock müzik sanatçısı seçildi. Vizelli tarafından tarihte en çok iz bırakmış sanatçılardan biri seçilen Mercury, 2009 yılının Ocak ayında İngiltere'de istatistik konusunda bir otorite olarak kabul edilen OnePoll tarafından skiddle.com'un katkılarıyla ve oldukça geniş çaplı katılımla gerçekleştirilen bir ankete göre Rock Tanrısı adına layik görüldü.


  Mercury'nin vokaliği ile birlikte Queen 300 milyon civarı bir satış başarısı elde etmişdir. Queen genel olarak The Beatles'den sonraki en önemli rock grubu olarak kabul görür. Bu güne kadar Celine Dion, George Michael, Lady Gaga, Extreme, Michael Jackson, Foo Fighters, Kurt Cobain, Guns N' Roses, Metallica, Manic Street Preachers, The Killers, The Smashing Pumpkins, Radiohead, My Chemical Romance, Kansas, Iron Maiden, Ben Folds Five gibi bir çok şarkıcının veya grubun üzerinde etki bırakmıştır.

 3. İngiltere’de aralıksız 11 yıldır kapalı gişe oynayan ve bu güne kadar yaklaşık 13 milyon kişinin izlediği olağanüstü müzikal kapımıza kadar geldi! Queen grubunun onayladığı, Ben Elton imzalı dev produksiyon 3-12  Mayıs tarihleri arasında Ülker Sport Arena’da sahnelenecek.

   

   

  18 albümü, 18 şarkısı ve 8 dvdsi dünyada bir numara olmuş Queen grubunun tartışmasız tüm hit parçaları bu müzikalde . 1999 yılında Channel 4 tarafından “bugüne kadar en yapılmış en iyi şarkı” seçilen “ Bohemian Rhapsody” ise elbette müzikalin doruk noktası!  Günümüzden 300 yıl sonra bir gezegende geçen hikayede tam 24 QUEEN şarkısı seslendiriliyor. Müzikal Türkçe üstyazılı olarak sahnelenecek. Böylece izleyenlerr belki de ilk defa Queen grubunu bu kadar yakından tanıma şansı bulacaklar.


 4. Bohemian Rhapsody by Queen FULL HD
 5. Ne yapıyoruz? Bana sorarsanız bu müzikali kaçırmıyoruz! 
Like
Share

Share

Facebook
Google+