Once Upon a Time

Krótko o serialu telewizyjnym. Ćwiczenie na zajęcia z Dziennikarstwa Internetowego.

 1. Pierwszy odcinek został wyemitowany 23 października 2011 roku.

  Poniżej zamieszczam oficjalny trailer serii.

 2. Once upon A time ABC New Tv series Trailer

 3. Bohaterami serialu są postacie ze starych baśni. Są to Babcia i Czerwony Kapturek, Zła Królowa i Królewna Śnieżka oraz Książę z Bajki, Rumplestiltskin (przetłumaczony w Polsce jako Titelitury) i córka młynarza, Kopciuszek, Książę i żebrak, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia oraz wiele innych. Dochodziło między nimi do interakcji: Bella była przyjaciółką Mulan i Gburka z grupki 7 krasnoludków, Czerwony Kapturek poznał Kopciuszka, Śnieżka, której kiedyś pomógł czarnoskóry Sir Lancelot, polubiła Olbrzyma z baśni o Jasiu i Fasoli, gdzie trzeba podkreślić, że "Jaś" to kobieta o imieniu Jacqueine, natomiast Hook został wrogiem Maleficent oraz, przez krótki czas, Królowej Kier z Krainy Czarów.
  Wszyscy oni zamieszkiwali jedną z wielu krain, zwaną Zaczarowany Las. Inne światy, które w trakcie serialu odwiedzali bohaterowie, to Nibylandia, Świat Bez Koloru, Kraina Czarów czy Otchłań. Są to tylko cztery z około siedemnastu światów. Między nimi można podróżować za pomocą Magicznego Kapelusza czy fasolek tworzących portale.

 4. Przykładowo: poznajemy współczesną wersję świerszcza Jiminiego, który pracuje jako psycholog i zawsze służy dobrą radą; Gepetta, który jest samotny i tęskni za kimś bliskim (i przyjaźni się z panem psychologiem).

 5. Pewnego dnia "Zła Królowa" Regina rzuciła klątwę na większość mieszkańców Zaczarowanego Świata. Zrobiła to głównie z powodu szczęścia, jakie Śnieżka zaznała przy boku swego męża, Księcia z Bajki, oraz dawnej zdrady, jakiej według Reginy królewna miała się dopuścić wobec macochy. Klątwa ta nie została przez Reginę stworzona, lecz tylko użyta. Przeniosła ona większość mieszkańców Świata Baśni do kolejnej rzeczywistości, zamieszkanej przez Nas-widzów, zwanej Światem Bez Magii. Utworzyła miasteczko Storybrooke pośrodku lasu w stanie Maine i umieściła w nim swe ofiary. Tam nie pamiętali, kim tak naprawdę są, czas się zatrzymał, magia przestała działać, a nikt z zewnątrz nie miał pojęcia o miasteczku.
 6. Once Upon a Time | 1x02 | The Evil Queen Kills Her Father
 7. Jedyną osobą, która mogła pokonać Reginę, była Emma, córka Królewny Śnieżki i Księcia z Bajki, zrodzona z najsilniejszej mocy – z prawdziwej miłości. Jako noworodek tuż przed uderzeniem klątwy została przeniesiona do realnego świata przez zaczarowaną szafę i tak uniknęła okrutnego losu zgotowanego przez swą przybraną babcię. Tylko ona, według przepowiedni innego wielkiego czarnoksiężnika, Rumplestiltskina, miała być zdolna do przełamania klątwy......
  Well... patrząc na to, co się dzieje na filmiku, miał prawo tak myśleć ;)
 8. Once Upon a Time - Emma Swan - General Badass

 9. W dniu 28. urodzin została sprowadzona do miasteczka przez osobę, po której najmniej by się tego spodziewała − własnego syna, którego lata temu oddaoddała do adopcji.
  Jednak, jak się można tego było spodziewać, wszystko kończy się dobrze, nikt nie pamięta o Łowczym, który został zamordowany i żyją sobie długo i szczęśliwie... a przynajmniej do sezony drugiego ;) 
 10. Premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu Once Upon a Time miamiała miejsce 30 września 2012 roku.

  Tak, jak wcześniej głównym motywem było odczynianie klątwy (w którą nikt poza Henrym nie wierzył), tym razem była to walka z... matką Złej Królowej, Corą...

   

 11. Okazuje się, że to właśnie matka Reginy zabiła jej ukochanego. Co więcej. Cora lubowała się w wyrywaniu innym serc... Pokaźną miała kolekcję, nie ma co ;)

 12. Co zaskakujące, w kolejnej, trzeciej już serii, głównym przeciwnikiem był... Piotruś Pan!

  Całość została jednak doskonale wyjaśniona, a historia opowiedziana w taki sposób, że wiele osób nie może się powstrzymać od stwierdzenia, że ta koncepcja jest dużo ciekawsza.

Read next page